Skup Aut Rzeszów

Wypadki na drogach – nieuchronna konsekwencja wielu błędów

Każdego dnia na drogach dochodzi do wielu wypadków. Ich rozmaite przyczyny, skutkują zagrożeniem dla życia oraz zdrowia nie tylko kierowców i pasażerów. W niebezpieczeństwie i jako poszkodowani, występują niekiedy i osoby postronne w tym również i piesi. Poważny i rozsądny człowiek, na samym końcu, zaczyna się martwić o stan swojego samochodu. W zakresie przyczyn, które doprowadzają do wypadków, można wymienić między innymi:

- nadmierną prędkość,

- alkohol,

- narkotyki i inne niedozwolone używki,

- przecenianie własnych zdolności i umiejętności,

- lekceważenie przepisów,

- niedostosowanie jazdy do warunków atmosferycznych.

Tego typu przyczyny, to oczywiście tylko kilka z tych najważniejszych. Bardzo często, poszczególne przyczyny łączą się ze sobą, czego efekt, jest jeszcze większe ryzyko, które jest stwarzane dla siebie i dla innych osób. W tym i podobnym temacie, można zauważyć i znaleźć wiele filmików, które pokazują skutki przekraczania prędkości, picia przed prowadzeniem pojazdów, jak i negowania konieczności istnienia przepisów drogowych. Skutki tego typu „wyczynów” są bardzo często łatwe do przewidzenia. Dobrze, więc, że choć część z nich jest w odpowiedniej chwili powstrzymywana, również przez odpowiednie służby.

Jednocześnie, można zauważyć, że wiele osób, które ukończyło szkolenie z wynikiem pozytywnym, stwierdza, że są doskonałymi kierowcami i już nie potrzebują innych szkoleń i kursów. Bardzo często, takiej opinii, przeciwstawiane są statystyki, w których to szczególnie młody kierowca, już w ciągu pierwszych dwóch – trzech miesięcy, bierze udział w stłuczce. Wystarczy zapytać znajomych, którzy cieszą się nowym dokumentem potwierdzających ich umiejętności. Bardzo często już wkrótce, możemy usłyszeć historię o mniejszej, lub większej stłuczce, ewentualnie o rysach lub urwanych lusterkach. Sytuacji tej, nie poprawiają osoby, które po ukończeniu szkolenia, już nie wsiadają za kierownicę, bądź też nie posiadają samochodu. Kierowanie pojazdem, wymaga pewnej praktyki, bez, której, po pewnym czasie należy sobie taką wiedze gruntownie przypomnieć.

Stłuczki, wypadki, wymagają poniesienia dodatkowych kosztów. Oprócz tych związanych z lekarzami, dochodzą jeszcze te dotyczące samego samochodu, jego naprawy, bądź też konieczności kupna nowego auta.